Double ο Α.Ο.Μ.

Στο κατάμεστο γήπεδο του Κόρφου ο γηπεδούχος και "doublούχος" πλέον ο A.O.Mυκόνου υποδέχτηκε τον Πάγο της Σύρου όπου και κέρδισε με 3-1. Σε ένα αγώνα με άριστη συμπεριφορά παιχτών, φιλοξενούμενων και φίλαθλου κόσμου έπεσε η αυλαία του φετινού πρωταθλήματος φέρνοντας ένα ακόμα κύπελλο στην συλλογή της τοπικής ομάδας μας.
Σήμερα το απόγευμα στο δημοτικό γήπεδο του Κόρφου ο κυπελλούχος Α.Ο.Μ. παρέλαβε από τον Υπουργό Εσωτερικών Δημόσιας Διοίκησης & Αποκέντρωσης κ. Προκόπη Παυλόπουλο το κύπελλο του πρωταθλήματος 2005-2006.
Ο πρωταθλητής και κυπελλούχος Α.Ο.Μ. σημείωσε το πρώτο γκολ στο 24' ύστερα από δυνατό σουτ του Αργύρη Ασημομύτη έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο 38' ο Μποζίλοφ εκτελεί τα αριστουργηματικά του φάουλ και σημειώνει το 2-0.

Στο πρώτο λεπτό της παράτασης ο Μούτολα δέχεται μπαλιά ακριβείας από τον Αργύρη Ασημομύτη και εύκολα σημειώνει το 3-0.
Λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα η φιλοξενούμενη ομάδα σημειώνει το 3-1 μετά την δυνατή κεφαλιά του Τζώρτη.
Ακολούθησε η απονομή μεταλλείων σε όλους τους παίχτες και τους προπονητές που πραγματικά κουράστηκαν κατά την διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου και δίκαια έφεραν τα φετινά κύπελλα στο αρχείο του Α.Ο.Μ.
Ο Υπουργός κ.Προκόπης Παυλόπουλος παρουσία του Δημάρχου Μυκόνου κου Χρήστου Βερώνη παρέδωσε το κύπελλο στο αρχηγό της ομάδας ο οποίος με την χαρακτηριστική χειρονομία που συνοδεύει τέτοιες στιγμές ξεσήκωσε τον κόσμο στις κερκίδες «ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ».
Οι παίχτες σήκωσαν με την σειρά τους το κύπελλο και φωτογραφήθηκαν με όλους τους παράγοντες της ομάδας που όλο αυτό το διάστημα ήταν δίπλα τους δίνοντας ο καθένας τον δικό του αγώνα.
Το www.e-mykonos.gr εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια στην τοπική ομάδα μας και σε όλους όσους συμμετείχαν στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.