Χάθηκαν βαθμοί..

Ήττα του Α.Ο. Μυκόνου και ισοπαλία της Ανω Μερά.

Στο ντέρμπι του Σαββάτου στη Σύρο ο Α.Ο.Μυκόνου έχασε με 2-1 από την Σύρο 2005. Σκληρό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες και στα δύο ημίχρονα. Στο 5΄ο Λιγνός με δυνατή κεφαλιά σημείωσε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Ο Α.Ο.Μ. συνέχισε να πιέζει και στο 30’ ισοφάρισε όταν ο Αθανασίου με πλασέ μέσα από την περιοχή «άδειασε» τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Στο 36’ ένα δυνατό σουτ από τον Μούτολα στο οριζόντιο δοκάρι πάγωσε τον γήπεδο αλλά δυστυχώς το γκολ της νίκης δεν ήρθε για τον πρωτοπόρο Α.Ο.Μ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σούρλας με ατομική προσπάθεια σημείωσε το 2-1 χαρίζοντας στην τοπική ομάδα τους 3 πολυτίμους βαθμούς μειώνοντας έτσι την διαφορά με τον πρωτοπόρο Α.Ο.Μυκόνου σε 3 βαθμούς. Η Σύρος συνέχισε να πιέζει πετυχαίνοντας άλλα δύο δοκάρια. Στους 3 βαθμούς λοιπόν η διαφορά του Α.Ο.Μυκόνου με την Σύρο 2005, (29 – 26)

Η ʼνω Μερά την Κυριακή το πρωί αντιμετώπισε την Στενή Τήνου στο γήπεδο της. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε της δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0. Αγώνας με την περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας στους Ανωμερίτες και πολλές ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες.