Πρώτος ο Α.Ο.Μυκόνου

Πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα ο Α.Ο.Μυκόνου με 16 βαθμούς μετά την νίκη του με 4-0 στο ντέρμπι με την ʼνω Μερά σήμερα Κυριακή στο γήπεδο του Κόρφου.
Ο πρωτοπόρος προηγήθηκε στο 15΄με γκολ του Μούτολα και με τον ίδιο παίχτη στο 22΄εξασφάλισε την νίκη του.
Δυνατό παιχνίδι με αρκετές αντιπαραθέσεις και τραυματισμούς. Οι δύο ομάδες πολύ δυνατές και γρήγορες χάρισαν ένα ωραίο παιχνίδι στους φιλάθλους που παραβρεθήκαν παρά το τσουχτερό κρύο.
Η ʼνω Μερά στο 3' λεπτό είχε δοκάρι και αμέσως μετά άλλες δυο καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ. Η εμπειρία των παιχτών του Α.Ο.Μυκόνου έφερε τα γκολ στον γηπεδούχο και την νίκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βλαστερός στο 71' και ο Αθανασίου στο 70΄ σημείωσαν το τελικό σκορ με 4-0 υπέρ του Α.Ο.Μυκόνου.

Πολύ καλή η διαιτησία από τον κ.Μενδρινό Λάμπρο και των εποπτών κ.Δεσύπρη Νικόλαο και Μενδρινό Ιωάννη.

Οι άλλοι αγώνες.
Ο Αίολος σημείωσε μεγάλη νίκη επί του Ολυμπιακού ʼνδρου με 2-1 και ο Πάγος νίκησε την Στενή Τήνου με 4-2.
O Μαρπησαικός πήρε τους 3 βαθμούς εύκολα από τον Πανθηραικός σημειώνοντας το 4-1 και τέλος η Σϋρος 2005 έφερε ισοπαλία με την ʼνω Σύρο 0-0.