Παντού Μύκονος..

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της ʼνω Μεράς που νίκησε την Σύρο 2005 με 3-0 σήμερα στο γήπεδο του Κόρφου.Με ένα από τα ωραιότερα γκολ της φετινής χρονιάς που σημείωσε στο 31' ο Λευτέρης Ασημομύτης με κεφαλιά ξεκίνησε την μεγάλη νίκη της η ʼνω Μερά. Στην αρχή του δευτέρου ημίχρονου η Σύρος πίεζε την ʼνω Μερά για να πετύχει την ισοπαλία κάτι το οποίο όχι μόνο δεν το κατάφερε αλλά στην πρώτη ευκαιρία της ʼνω Μερά σημείωσε δεύτερο γκολ όταν ο Αντρέα Ημεραι με σουτ μέσα από την περιοχή έπιασε στον ύπνο την άμυνα της φιλοξενούμενης ομάδας.Στο τελείωμα του αγώνα, (90') με δυνατό σουτ ο Ανρή σημείωσε το τελικό 3-0.
Αισθητή η παρουσία του φίλαθλου κόσμου της ʼνω Μεράς ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες.

Ο Α.Ο.Μυκόνου σημείωσε μεγάλη στην Πάρο σήμερα επί του Μαρπησσαϊκού με 3-0. Το 1-0 σημειώθηκε από τον Μουτόλα με ατομική προσπάθεια και σουτ στο 28'. Στην συνέχεια το 2-0 σημειώθηκε από τον Μπαλτίδη με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή του Μαρπησσαϊκού στο 43'.Στο δεύτερο ημίχρονο στο 64' ο Μποζίνοφ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Σημειώνεται ότι το παιχνίδι ήταν πολύ δυνατό και μεγάλη η παρουσία του φίλαθλου κόσμου του Μαροησσαϊκού.

(Ευχαριστούμε πολύ τον Δημήτρη από τον Αστέρα Μαρμάρων για τις φωτογραφίες του αγώνα και το γνωστό μας πλεόν www.fcmykonos.com)

Στους υπόλοιπους αγώνες έχουμε τα εξής αποτελέσματα :
Ανω Σύρος – Ολυμπιακός 3-1 Πανθηραικός – Πάγος 2-0 Στενή Τήνου – Αίολος 0-0

Στην βαθμολογία τώρα στην πρώτη και δεύτερη θέση βρίσκονται οι τοπικές μας ομάδες και αναμένονται ακόμα καλύτερες στιγμές.
Σημειώνεται επίσης ότι ο Απόλλων Μυκόνου νίκησε σήμερα (12/11/05) εκτός έδρας την Ελλάς Σύρου με 1-0.

Ενδιαφέρον θα έχει η επόμενη αγωνιστική εφόσον οι δύο τοπικές ομάδες θα έρθουν αντιμέτωποι σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει την πρώτη θέση στο όμιλο.
Όλοι στο γήπεδο την επόμενη Κυριακή λοιπόν.